Tělo potřebuje záporné ionty

A proč je vlastně pobyt v solné jeskyni tak zdravou záležitostí? Protože je to prostředí nasycené minerály a záporně ionizované. V dnešní době se pohybujeme v prostředí plném kladných iontů – vyzařuje je televize, počítače, mobily... Proto nutně potřebujeme protipól – záporné ionty. Pokud nemůžeme žít u moře nebo se denně procházet v lese, naše tělo strádá. A stres je startovací mechanismus ke zdravotním problémům. V případě, že pravidelně navštěvujete solnou jeskyni, dostane tělo správnou dávku záporných iontů (mimochodem – vzduch je jich plný i po každé bouřce). Současně dochází k celkovému uvolnění a relaxaci – ovzduší je bakteorologicky čisté a obohacené částicemi minerálů, které se nachází v soli.

Popis relaxace

Solná jeskyně je místem klidu a relaxace. Každá relaxace začíná v celou hodinu. Je nutné se dostavit min. 10 minut před zahájením. Do solné jeskyně se vchází v oblečení, v recepci každý klient obdrží návleky na obuv.
Relaxační kúra probíhá po dobu 45 minut na pohodlných polohovacích lehátkách, při příjemné hudbě a osvětlení, které napomáhá k celkovému uvolnění.
Teplota v jeskyni se pohybuje v rozmezí mezi 20 až 23 stupni Celsia. Na pobyt v solné jeskyni se nemusíte nijak připravovat. Stačí odložit svrchní oblečení, na boty navléknout jednorázové hygienické návleky a usadit se na pohodlné polohovací lehátko. Do solné jeskyně může každý – od malých dětí až po seniory. Zlepšení Vašeho zdraví a nálady může být viditelné již po několika návštěvách. Jedna hodina pobytu v solné jeskyni s obsahem soli z Mrtvého moře je srovnatelná s třídenním pobytem u moře.

Terapeutické účinky solné jeskyně

1) Haloterapie: Léčba dýchacích nemocí solním aerosolem
Haloterapie (dále HT) disponuje množstvím výhod. Na rozdíl od jiných fyzikálních terapií je HT jednoznačně hodnověrná a pochopitelná pro odborníky, stejně jako pro laiky. Nyní, když se terapie solných aerosolů vyšplhala z dolů a prostřednictvím vědeckého zkoumání a praktických aplikací získala na vážnosti, je pro potenciální kritiky o moc těžší ji zamítnout. Haloterapie se jeví jako vynikající prostředek k hubení mikroorganizmů a jako výborný/é mukokinetikum / expektorans. HT je relativně levná – levnější než speleoterapie a mnohem levnější než konkurenční léky. Neexistují žádné zprávy o interakci s léky, anebo o vyvíjející se mikrobiologické rezistenci vůči HT. A samotný, přírodě blízký, charakter HT je pacientům velmi příjemný.
2) Působení stopových prvků soli
V solných jeskyních se nachází vysoká koncentrace mikročástic soli s obsahem stopových prvků – jódu, kalcia, magnézia, sodíku, hořčíku, bromu, selenu a mnoho dalších, které příznivě působí na lidský organizmus a tvoří jeho důležitou minerální konstit
 • Jód - vyrovnává hladinu jódu v organismu, zabezpečuje normální fungování štítné žlázy, která má důležitý význam při tvorbě látkové výměny.
 • Vápník - má vliv na tvorbu kostí a protialergické účinky, taky snižuje krevný tlak.
 • Draslík - snižuje krevní tlak, působí na prokrvení kůže, má močopudné účinky, což způsobuje vyplavování toxických látek z organizmu.
 • Sodík - udržuje hladinu kyselého a zásaditého prostředí v těle a napomáhá při energetickém metabolismu buněk.
 • Hořčík - snižuje únavu, chrání před chorobami srdce, snižuje krevní tlak a má proti-astmatické účinky.
 • Bróm - blahodárně působí na nervový systém a snižuje krevní tlak.
 • Selén - brání vzniku novotvarů, zpomaluje stárnutí pokožky a má proti virové účinky.
 • Fotogalerie
 • Dárkové poukazy
 • Provozní pokyny
 • Kde nás najdete